Nasza grupa zebrała się licznie w niedzielne popołudnie gotowa do wsparcia akcji. Byli także obowiązkowo psi ratownicy. Wspólnie zaprezentowaliśmy obecnym na rynku gościom skrót akcji poszukiwawczo – ratowniczej: wyjście w sektor, odnalezienie przez psa, udzielenie pierwszej pomocy oraz transport osoby poszukiwanej na przyczepce quada. Swoją obecnością wsparł nas Maks – emerytowany psi ratownik, który wraz ze swoim przewodnikiem trzy lata temu otrzymał za swoją wierną służbę odznaczenie „Pies na medal” – wyróżnienie nadawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych.

Impreza została zaliczona do udanych, a kęczanie, wszyscy goście, sponsorzy oraz partnerzy imprezy okazali serce potrzebującym czworonogom. Stoiska najważniejszych partnerów imprezy, tj. Psiej Ekipy oraz Schroniska OTOZ Animals Oświęcim cieszyły się zainteresowaniem, datków i podarunków nie zabrakło. A my trzymamy kciuki za bezdomne czworonogi, aby znalazły wkrótce swoich ludzkich przyjaciół.

Udostępnij