Każde spotkanie, zaczynało się od wykładu teoretycznego, a później sprawdzeniu zdobytej wiedzy w praktyce. Uczyli się podstawowych rzeczy takich jak: organizacja OSP oraz musztra. Następnie omawiali sprzęt pożarniczy, proces spalania, zadania strażaków w zastępie, taktykę gaszenia pożarów, ewakuację ludzi oraz mnóstwo innych tematów.

Z każdym spotkaniem ich wiedza teoretyczna, jak i praktyczna, rosła. Mieli okazję przetestować ją przy wycinaniu drzew, przy cięciu aut na złomowisku w Porębie Wielkiej oraz w komorze dymnej w Krakowie.

Kurs zakończył się egzaminem w KP PSP Oświęcim, który każdy zdał bez najmniejszych problemów. Podzielono go na 5 tematycznych stanowisk: rozkładanie drabiny nasadkowej, obsługę pił spalinowych, rozwijanie linii i zajmowanie stanowisk wężowych, znajomość sprzętu strażackiego oraz zakładanie aparatu ochrony dróg oddechowych.

Witamy w naszym gronie 4 nowych strażaków: Dominikę Kramarczyk, Annę Nowak, Konrada Krupnika oraz Mateusza Rozumek.

A czego możemy życzyć naszym nowym strażakom, członkom Jednostki Operacyjno Technicznej (JOT)?

Jak największego zaangażowania w życie naszej jednostki, tylu samo powrotów co wyjazdów. Jak ktoś kiedyś powiedział, strażakiem się jest, a nie bywa. To dopiero początek drogi, trudnej drogi, zwanej u nas ratownictwem z pasją.

Udostępnij