Tomku (4 lata, zaginiony w 1990), Sylwiu (9 lat, zaginiona 1999), Karinko (7 lat, zaginiona w 2002), Moniko (14 lat, zaginiona w 2012) i … pamiętamy o Was.

W Polsce, co 2-3 dni zgłaszane jest policji zaginięcie dziecka, które nie skończyło siedmiu lat, aż dwoje dzieci w wieku 7-13 lat zgłaszanych jest prawie codziennie. Sytuacja zaginięcia dziecka jest bardzo trudnym przeżyciem dla całej rodziny.

Tego dnia – wraz z partnerami w poszukiwaniach – mówimy o zaginięciach i o tym jak im zapobiegać. W ramach działań profilaktycznych oraz pamięci o zaginionych dzieciach Fundacja Itaka organizuje wydarzenia towarzyszące obchodom tego dnia.  W tym roku zapraszają na Rynek w Krakowie (niedziela, 24.05 od 13 do 16). Wolontariusze Fundacji będą rozdawać zainteresowanym materiały promocyjne i broszury oraz specjalne opaski dla dzieci. W kilku przedszkolach w Polsce przeprowadzone będą zajęcia edukacyjne dla najmłodszych.

Udostępnij