W pierwszym dniu odbył się trening nocny. W kolejnym dniu odbyły się starty indywidualne, w sobotę starty sztafetowe i tandemy. We wszystkich konkurencjach braliśmy udział.

Zadania polegały na pokonaniu specjalnie przygotowanego toru wg regulaminu. Któtko mówiąć 12 m w nogach, 29 kg +72 kg w rękach, następnie 40 m w nogach między hydrantami i kilkadziesiąt kilogramów znów  w rękach, by skończyć 30 m finiszem z 80 kg manekinem. Zawody te określa się zmaganiami dla „prawdziwych strażaków”, cały tor pokonuje się w pełnym umundurowaniu dodatkowo z aparatem powietrznym ODO.

Wszyscy nasi zawodnicy spisali sie na medal, a na szczególne wyróżnienie zasłyguje dh Wiesław Wacięga, który w swojej kategorii wiekowej (45+) zajął 3 miejsce.

Serdecznie dziękujemy strażakom z  KM PSP Wadowice za nieocenione rady dotyczące startu.

Wszystkich uczestników podziwiamy za wytrwałość i odwagę a zwycięzcom gratulujemy!

Naszych druhów zabezpieczały hełmy Schuberth F300 i F220.

Oficjalny profil FB

Udostępnij