A teraz możemy przejść do małego streszczenia.

W niedzielę od godziny 13 witaliśmy przybywających do nas gości. Z uwagi na napięty harmonogram pokazów raczej trudno było na spokojny poczęstunek grochówką strażacką, kiełbasą z grilla czy deserem lodowym, nie wspominając już o grilowanych bananach.

Planując pokazy ratownicze skupiliśmy się na żywym kontakcie z publicznością, która stała się częścią pokazów, przenosiliśmy pomoc i ratownictwo na płaszczyznę życia codziennego. Każda poprawna odpowiedź nagradzana była sprzętem ratowniczym: gaśnicami domowymi, apteczkami medycznymi, a także gadżetami naszej jednostki (kubki, smyczki i kalendarze), które szybko znajdowały nowych właścicieli. Można było poczuć się strażakiem i użyć sprzętu, który na co dzień stanowi zabezpieczenie w naszej jednosce. Każdy zainteresowany i świadomy kierowca zaopatrzony został w kartę ratowniczą swojego pojazdu i uzyskał wszelkie stosowne porady od pracowników Stacji Kontroli Pojazdów „Auto-Mar” Mariusz Klekot.

Jakie sceny z życia strażaków mogliśmy Wam zaprezentować:

 •  ratownictwo wysokościowe we współpracy z psami ratowniczymi (ewakuacja poszkodowanych, autoratownictwo, transport zespołu ratowniczego)
 • krwotok i amputacja – zalecane postępowanie przed przyjazdem ratowników medycznych
 • musztra w wykonaniu MDP
 • pokaz pożaru wew. spowodowanego przepięciem w szafie elektrycznej – gościnnie narracje akcji prowadził insruktor dh Marcin Chuchro
 • czym zajmuje się MDP – scenka artystyczna
 • ratownictwo techniczne w wykonaniu druhen (zastosowanie i opis sprzętu hydraulicznego)
 • ratownictwo specjalistyczne – kamera wziernikowa i geofon
 • kamera termowizyjna – zasadność użycia, działanie na przykładzie realnie zadymionego pomieszczenia
 • pierwsza pomoc przedweterynaryjna dla zwierząt domowych – gościnnie wykładowcy Ośrodka Edukacji Sokrates

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych:

 • strażacki tor przeszkód
 • zaczarowana łódka
 • lina do wspinaczki
 • dogoterapia w wykonaniu strażackim
 • kolorowe twarze i spersonalizowane baloniki

Mamy nadzieję, że sprostaliśmy Waszym oczekiwaniom, wierzymy, że zdobyta wiedza empiryczna zaowocuje w waszym codziennym życiu.

Dziękujemy za wsparcie akcji „Klapki dla Gambii” przypominamy, że do końca czerwca stoi stosowny karton na klapki w remizie – zachęcamy!

1500 orzeźwiających lodów, 80 litrów strażackiejej grochówki, 150 porcji kiełbasy z grilla, 60 bananów z grilla – czyli darmowy obiad z deserem, możliwy był dzięki naszym partnerom, którzy wspierali to wydarzenie: Ice-Mastry, Baket, Auto-Mar Mariusz Klekot, Ośrodek Szkolenia Sokrates, Elektro-Instal Maciej Klebański, Piekarnia Porąbka – Tadeusz Oczkowski, ZBIG MAR PEK, Refresco, Medical-Team – DZIĘKUJEMY!

13 maja był również dniem zbiórki ulicznej prowadzonej przez nasze stowarzyszenie, której celem jest dofinansowanie wyjazdu przeszło 30 członków MDP na 14-sto dniowy obóz wakacyjny nad morzem w dniach 30.06 – 14.07 – MRZEŻYNO 2018.
Dziękujemy za wsparcie! Zebraliśmy kwotę 9 474,02 zł.
Dzięki Waszej chojności udało się obniżyć wpłaty uczestników do kwoty max. 500,00 zł.

Radosna twórczość naszych gości nagrodzona upominkami:

Nasi strażacy o nas zawsze dbają, tysiące pomysłów jak zwykle mają. By odgonić na niedzielę burzowe chmury, wymyślili metalowy pochłaniacz niepogody- to wcale nie bzdury. By było czysto nawet plac umyli, kęccy strażacy są naprawdę mili. Rozwinęli węże, pachołki postawili, byście kochani w niedzielę dobrze się bawili. Z tych zdjęć wynika morał nie byle jaki- jesteście niezastąpieni, dziewczyny i chłopaki. Dlatego w niedzielę wszyscy dzielnie przybywamy i naszych kęckich strażaków tego dnia wspieramy.

Aneta Bogacz

Nasze dzielne Strażaki, sprzęt mają nie byle jaki, Węże, pachołki, metalowe rury, I nie straszne im już żadne wyzwania natury.

Dorota Pizon

Udostępnij