Dziś rozwijamy się dla Ciebie. Już od 150-ciu lat istnienia naszego stowarzyszenia z każdym rokiem podnosimy sobie poprzeczkę związaną z  wiedzą i wyszkoleniem naszych strażaków. Dzięki Twojemu głosowi w Budżecie Obywatelskim możemy również rozwijać swoje zaplecze sprzętowe, niezbędne do podnoszenia wiedzy i jeszcze skuteczniejszego ratowania mienia i życia Mieszkańców naszej gminy. Możemy posiadać „argumenty ratownicze”, które stawiają nas w czołówce jednostek strażackich na terenie naszego działania. Argumenty, którymi możemy przyciągać nowe pokolenia do służby – służby dla mieszkańców naszej gminy.

Tegoroczny sukces  pozwoli nam pozyskać sprzęt łączności, który przeniesie nas w nowy wymiar komunikacji pomiędzy ratownikami. System łączności i lokalizacji online wpłynie bezpośrednio na bezpieczeństwo strażaków ratowników oraz pozwoli uzyskać szybki dostęp do danych potrzebnych do określenia lokalizacji punktów ewakuacji potencjalnych poszkodowanych.

Będzimy mogli zakupić specjalistyczną kamerę wziernikową przystosowaną do prowadzenia działań i rozpoznania w ciasnych przestrzeniach.  Kamera pozwala na uzyskanie obrazu w miejscach takich jak: kanały, przewody kominowe, studnie, rury, a także szczeliny w gruzowiskach. Pozwala zajrzeć do zamkniętych pomieszczeń przez wywiercenie niewielkiego otworu bez konieczności rozkuwania ścian czy wyważania drzwi co pozwala ograniczyć straty. Wodoodporność  kamery pozwala na prowadzenie poszukiwań podwodnych czy działań przeciwpowodziowych np. określania uszkodzeń wałów przeciwpowodziowych.

Dodatkowy czujnik akustyczny umożliwia poszukiwanie ofiar katastrof budowlanych, osunięć ziemi i materiałów sypkich, a także odnajdywać przecieki w infrastrukturze podziemnych instalacji oraz odnajdywać przecieki w wałach przeciwpowodziowych.

Dziś dziękujemy Tobie – Mieszkańcu miasta Kęty!

Twój JEDEN głos współtworzy ratownictwo, ratownictwo z pasją…

Ze strażackim pozdrowieniem

Druhowie

Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach

nowe_miasto stare_miasto1

budzet-obywatelski1

 

Udostępnij