Pięć godzin później syrena zawyła ponownie. Tym razem doszło do pożaru w budynku socjalnym przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Kętach.

Budynek w zastanej sytuacji był mocno zadymiony. Rota w aparatach ochrony dróg oddechowych ewakuowała dwóch mieszkańców, którzy próbowali na własna rękę uporać się z zagrożeniem. Poszkodowanym została udzielona pomoc przedmedyczna, a budynek oddymiony. Pozostali mieszkańcy opuścili wcześniej budynek o własnych siłach.

W akcji udział brały zastępy z OSP Kęty, JRG Oświęcim i JRG Andrychów oraz karetka PRM.


Dzień wcześniej (03.02.2016) po godzinie 16.00 zostaliśmy zadysponowani do wypadku na ulicy stawowej w Malcu. Kierujący samochodem marki Chrysler na łuki drogi stracił panowanie nad samochodem na skutek czego zjechał z jezdni, kończąc jazdę w niewielkim cieku wodnym. Poszkodowany został zabrany przez ZMR do szpitala.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia łącznie z ciekiem wodnym, pomocy ZRM, oświetleniu terenu działań i pomocy w wyciągnięciu samochodu.

W akcji udział brały zastępy OSP Kęty, OSP Malec, JRG Oświęcim i OSP Osiek oraz karetka PRM i Policja.

Udostępnij