W akcji udział brały 2 zastępy OSP Kęty, 2 zastępy oraz samochód operacyjny PSP Oświęcim, 1 zastęp PSP Andrychów, 3 karetki PRM oraz Policja.

Na czas działań służb ratunkowych DK 52 w miejscu wypadku była nieprzejezdna w obu kierunkach.


19 czerwca na ulicy Piastowskiej w Łękach, przy granicy z Grojcem, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący samochodem Opel Corsa jadąc z Osiek nie zachował ostrożności i wymusił pierwszeństwo na jadącym w kierunku Oświęcimia kierowcy samochodu Opel Astra. Na skutek wypadku jedna osoba została przewieziona do szpitala.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca, zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, neutralizacji płynów ropopochodnych, pomocy w usunięciu pojazdów i uprzątnięciu jezdni.

W akcji udział brały 2 zastępy OSP Kęty, zastęp PSP Oświęcim, karetka PRM oraz Policja.

Na czas działań służb ratunkowych jeden pas jezdni DW 948 w miejscu wypadku był nieprzejezdny.


21 czerwca w Malcu na ulicy Podbeskidzkiej kierowca samochodu marki Mazda wypadł z jezdni, przejechał przez przeciwległy pas i uderzył w drzewo.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji przytomnego poszkodowanego z samochodu, opiece nad poszkodowanym do czasu przyjazdu ZRM, odłączeniu akumulatorów, neutralizacji substancji ropopochodnych, pomocy w usunięciu pojazdu i uprzątnięciu jezdni.

W akcji udział brały 2 zastępy OSP Kęty, 1 zastęp PSP Oświęcim, karetka PRM oraz Policja.

Na czas działań służb ratunkowych ulica Podbeskidzka w miejscu zdarzenia była nieprzejezdna.


24 czerwca na ulicy Oświęcimskiej w Nowej Wsi samochód ciężarowy z naczepą jadący w kierunku Kęt z nieznanychprzyczyn zjechał z drogi i przewrócił się do rowu. Kierowca samochodu jechał sam i nie doznał obrażeń.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojeździe i pomocy przy kierowaniu ruchem.

W akcji udział brał zastęp OSP Kęty oraz Policja.


25 czerwca na ulicy Sobieskiego w Kętach doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych marki Opel Corsa. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Działania Straży Pożarnej polegały zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu pojazdów z jezdni.

W akcji udział brał zastęp OSP Kęty oraz Policja.


30 czerwca ponownie na ulicy Sobieskiego w Kętach jadąca samochodem marki Daewoo Matiz w kierunku kęckiego rynku wypadła z drogi, po czym dachowała na poboczu. Kobieta ze względu na poniesione obrażenia została przewieziona przez ZRM do szpitala.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów.

W akcji udział brały 2 zastępy OSP Kęty, karetka PRM oraz Policja.

Jeden pas jezdni ulicy Sobieskiego w Kętach na czas działań był nieprzejezdny.

Udostępnij