– teoria i charakterystyka pożarów
– niebezpieczne zjawiska pożarowe
– zagrożenia dla strażaków
– znaczenie powietrza w warunkach pożarowych
– działanie gaśnicze wody
– rodzaje i techniki podawania prądów gaśniczych
– współpraca strażaków w rocie i techniki poruszania się podczas pożarów
– elementy hydrowentylacji
– elementy taktyki tzw. „reset pożaru”
– elementy taktyki rozpoznania m.in. „360”

Drugiego dnia w sobotę dopełniono rozważania teoretyczne o demonstrację pożaru w małej skali przy pomocy tzw. „domków dla lalek”. Jest to specjalnie zbudowana makieta, która pozwala na bezpieczne i naoczne zaobserwowanie etapów rozwoju pożaru oraz niebezpiecznych zjawisk takich jak rozgorzenie, zapłon gazów pożarowych oraz wsteczny ciąg płomieni.

W praktycznej części szkolenia doskonaliliśmy techniki podawania prądów wody oraz taktykę poruszania się w pożarach oraz doskonaliliśmy współpracę strażaków w rocie.

Było to już drugie podejście do tematu pożarów wewnętrznych w ostatnich kilkunastu miesiącach. Tym razem do wspólnych ćwiczeń zaprosiliśmy druhów z OSP Brzezinka i gościnnie przedstawiciela ze sprzętem „R”.

Udostępnij