Sobota (tj. 18.11.2023) była dla nas jednym z aktywniejszych weekendów. Tak jak zwykle zostaliśmy podzieleni na dwie sekcje, starszą i młodszą.

Młodsza sekcja utrwalała wiedze medyczną. Zaczynając od podstawowych informacji, jak przebieg akcji ratowniczej, kończąc na nieco trudniejszych pojęciach jak AVPU lub SAMPLE.

Starsza sekcja natomiast, ubrana w ubrania bojowe, przystąpiła do rozcinania wraku samochodu. Poznali metody działania w przypadku wyciągania osoby poszkodowanej z samochodu, oraz powtórzyli obsługę sprzętu hydraulicznego. Pogoda może i nie była idealna, natomiast nie przeszkodziła w pojmowaniu cennej wiedzy.

Późnym popołudniem, całe nasze drużyna wybrała się na andrzejki gminne. Gospodarze, czyli strażacy z jednostki Kęty Podlesie zapewnili nam dużo zabaw i sporo tańczenia. Przekąsek i napojów również nie brakowało.

Po zakończeniu andrzejek gminnych, przyjechaliśmy na remizę, gdzie czekało nas nocowanie. Dh Julia przygotowała dla nas jeszcze kilka zabaw, takich jak rzucanie piłeczkami do kubków, teleturniej i rysowanie z zasłoniętymi oczami. Po wszystkich zabawach, wykończeni położyliśmy się spać.

Artykuł napisał: Bartek

Udostępnij