Przez kilka dni kursanci zdobywali wiedzę z zakresu: prawa lotniczego; zasad wykonywania lotów VLOS; obowiązków i odpowiedzialności operatora BSP; obsługi, budowy i działania poddzespołów BSP (Bezzałogowych Statków Powietrznych). Instruktor Jacek Rutkowski spory nacisk położył na zajęcia praktyczne, gdzie doskonalono operowanie BSP w systemie ATTI, radzenie sobie z sytuacjami awaryjnymi.

6-ciu naszych ratowników z wynikiem pozytywnym ukończyło kurs i zdało egzamin państwowy UAVO – VLOS do 5 kg. Jednocześnie wszyscy zostali objęci obowiązkowym ubezpieczeniem OC operatorów dronów.
Gratulujemy! Witamy personel lotniczy w zasobach naszej jednostki!

Niezmiernie miło nam poinformować, iż w ramach realizowanego projektu otrzymaliśmy drona DJI Matrice 210 z kamerą termowizyjną Zenmuse XT2 z sensorem termowizyjnym o rozdzielczości 640×512 i częstotliwości odświeżania 30 Hz.


Udostępnij