Do zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami, a nasze działania polegały na zabezpieczeniu terenu i usunięciu sopli. Działania trwały ponad 2 godziny, ze względu na utrudniony dostęp.

Po zakończeniu działań przy ul. Wyspiańskiego zostaliśmy przedysponowani na ul. Rynek 13. Również w tym miejscu ze względu na zagrożenie dla przechodniów sople zostały zlikwidowane.

SiŚ:
– dwa zastępy OSP Kęty

Pamiętajmy, że zwisające z dachu sople mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia przechodniów, obowiązkiem właścicieli budynków jest usunięcie ich.

Wypadek na ul. Krakowskiej w Kętach

W tym dniu nie było to jedyne zdarzenie, do którego wyjechaliśmy. Przed godziną 18:00 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na ulicy Krakowskiej w Kętach (Droga Krajowa nr 52) udając się do zdarzenia dwoma zastępami. Na miejscu zastaliśmy zderzenie trzech pojazdów, nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczenia pojazdów oraz pomoc policji w kierowaniu ruchem na czas prowadzonych czynności, w wyniku wypadku jedna osoba została przetransportowana do szpitala. Działania trwały do godziny 20:30.

SiŚ:
– dwa zastępy OSP Kęty
– jeden zastęp JRG Andrychów
– zespół ratownictwa medycznego
– trzy patrole policji

Udostępnij