czas na zabawę…
Z samego rano rozpoczęliśmy zlot, który zaczął się od krótkiego apelu wprowadzającego. Po zbiórce drużyny miały czas na rozlokowanie i przygotowanie się do całodniowej gry terenowej. Gra terenowa składała się z wizyty na punktach zadaniowych, które były rozmieszczone po całych Kętach. Punkty w tym były poświęcone zabawie, tj. tańce, śpiewy i gry. W między czasie była rozwożona pyszna strażacka grochówka na obiad.

Po powrocie na bazę, zmęczeni ale w dobrych humorach udali się do namiotów.
Wieczorem po odpoczynku i kolacji w postaci grilla, potańczyliśmy do radosnych piosenek oraz zrobiliśmy kino plenerowe, po którym udaliśmy się do łóżek.

czas na pracę…

Kolejnym tematem był czas na pracę, dlatego od razu po przebudzeniu zjedliśmy pyszne śniadanie i wyruszyliśmy na drugą grę terenową. Gra składała się z punktów, na których poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat związany z ratownictwem. Po tym jak wszyscy wrócili z powrotem mieliśmy wolny czas na odpoczynek oraz „piłkę strażacką”. Po kolacji o godzinę 21 udaliśmy się do Parku Lipowego na spacer po punktach przygotowanych, na których wspierali nas organizacyjnie harcerze.

Zostały poruszone cztery przewodnie tematy: praca, motywacja, zabawa, bohater….

„Jak motywujemy się do pracy?” „Dlaczego tu jestem” pojawiły się pytania, na które sami dla siebie mieliśmy dać odpowiedzieć i przemyśleć sprawy związane z nimi. Na sam koniec wysłuchaliśmy modlitwy strażackiej.

Po powrocie pełni przemyśleń i rozważań udaliśmy się do namiotów, by być wypoczęci na następny dzień.

zakończenie…

W ostatnim dniu wstaliśmy bardzo wcześnie. Spakowaliśmy swoje rzeczy, posprzątaliśmy po sobie oraz udaliśmy się na ostatni podsumowujący apel. Następnie nastąpiło pożegnanie i udaliśmy się do jednostek macierzystych.

Dziękujemy wszystkim gminnym jednostką za przybycie i aktywna obecność.

W tym roku byliśmy odpowiedzialni za organizację i finansowanie zlotu. Z tego miejsca pragniemy podziękować:

Gmina Kęty – za ufundowanie koszulek okolicznościowych.
ShakCAFE – lody
Forum Instruktorów Ratownictwa i Edukacji Pożarniczych – namioty
Dom Wczasów Dziecięcych w Porąbce – łóżka
Kopecki Wędliny – wkład do grochówki
Lewiatan Makowscy – 200 zł
Zbigniew Rajda – kiełbasa obozowa
Piekarnia Porąbka T. Oczkowski – pieczywo
Sołectwo Bielany – ławki
Dom Kultury w Kętach – udostępnienie miejsca
Górecki Park Handlowy Kęty – udostępnienie miejsca
Rodowita z Roztocza – producent wody
Ochotnicza Straż Pożarna Rusocice – obsługę logistyczną

Zlot został sfinansowany ze środków własnych naszej jednostki.

Udostępnij