Jak się zaczęła Twoja przygoda ze strażą?
Po wprowadzeniu się na inne osiedle w Kętach, poznałam Renię, która dużo opowiadała mi o straży. Po jakimś czasie zdecydowałam się przyjść i zobaczyć jak to wszystko wygląda. Od 19.10.2013r. zaczęłam swoją przygodę ze strażą.

Jak wyglądały Twoje trzy kolejne lata w szeregach MDP OSP Kęty?
Przyszłam z buta i zostałam rzucona na głęboką wodę (śmiech). Wraz z każdą kolejną zbiórką zdobywałam coraz większe doświadczenie i wiedzę. Pamiętam, jak niespełna pół roku po przyjściu, napisałam najlepiej wewnętrzny egzamin teoretyczny, będąc najkrócej ze wszystkich.

Jaka była Twoja reakcja, kiedy dowiedziałaś się, że Twój poprzednik wybrał Cię na swojego zastępcę?
Byłam zszokowana faktem, że wybrał akurat mnie, a zarazem zadowolona z zaistniałej sytuacji.

Jaka była Twoja pierwsza myśl po „ochłonięciu”?
Poczułam, że na moich ramionach spocznie większa odpowiedzialność.

Jakie sytuacje będziesz pamiętać, kiedy wspomnisz o latach w „młodzieżówce”?
Każda zbiórka była w pewien sposób wyjątkowa. Wspólnie spędzany czas, ogniska i kiełbaski- o tym na pewno będę pamiętać.

Oprócz „ratownictwa z pasją” masz zapewne inne zainteresowania. Jakie?
Na pewno moim zainteresowaniem jest mój zawód, którego się uczę, czyli fryzjerstwo.

Z okazji Twojego święta pragniemy złożyć Ci, Kasiu, wszelkie wyrazy uznania. Dziękujemy Ci z całego serca za poświęcenie dla naszej drużyny oraz za stałe wzbogacanie nas swoją wiedzą. Życzymy Ci bezpiecznej służby, która będzie radością, satysfakcją i dumą, tyle powrotów, co wyjazdów, zdrowia i szczęścia w życiu osobistym. Niech św. Florian otoczy Cię swoją opieką.

Udostępnij