Oprowadzanie rozpoczął sam druh Prezes, który przybliżył uczniom strukturę działania Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej oraz dał kilka cennych rad jak zachować się w lesie, gdy nie zna się drogi powrotnej.

Drugim poruszonym zagadnieniem były zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się jak wezwać pomoc, sprawdzić czynności życiowe osoby poszkodowanej oraz jak pomóc w przypadku zadławienia. Każda osoba miała możliwość przećwiczyć na manekinie prowadzenie RKO.

Ostatnim tematem było omówienie sprzętu znajdującego się na wyposażeniu wozów bojowych. Uczniowie mieli możliwość przymierzyć prawdziwy mundur bojowy oraz spróbować swoich sił z ciężkim sprzętem ratowniczo gaśniczym.

Dla uczniów były przygotowane również niespodzianki takie jak przejażdżka wozem bojowym na sygnale czy celowanie strumieniem wody w pachołek.

Udostępnij