Każdy zespół zameldował się na obozowisku w czwartek 26 maja. Wieczorem wszyscy uczestniczyliśmy w wykładzie nt. zdarzeń masowych i systemu segregacji TRIAGE. Uroczyste rozpoczęcie ćwiczeń miało miejsce 27 maja 2016 r. na brzeskim rynku. Po „części oficjalnej” każda z grup dostała współrzędne sześciu punktów, w których zostały przygotowane zadania, m.in. przeszukanie brzegu rzeki z łodzi motorowej, przeszukanie trzech budynków, w których doszło do wybuchu oraz przeprowadzeniu segregacji rannych w wypadku masowym (triage). Każde zadanie wiązało się z odnalezieniem poszkodowanych i udzieleniem im pomocy medycznej. Po ok. 6 godzinach zmagań zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do obozowiska, żeby zregenerować siły przed kolejnymi wyzwaniami. Piątek zakończył się wykładem nt. dronów i prezentacją „latającego” sprzętu. Na słoneczną sobotę organizatorzy przygotowali trening kondycyjny dla uczestników manewrów: 18-kilometrowy spływ kajakowy Nysą Kłodzką i Odrą. Po dotarciu do przystani w okolicach obozu i krótkiej przerwie zostaliśmy podzieleni na kilku osobowe zespoły i wzięliśmy udział w marszu na orientację. Sobota zakończyła się podsumowaniem dwudniowych zmagań i wspólną zabawą.

Dziękujemy organizatorom – Sekcji Poszukiwawczo – Ratowniczej KSRG OSP Lipki – za zaproszenie oraz wysokim poziom organizacyjny manewrów.

Autor zdjęć bez logotypów: Łukasz Nowak

Udostępnij