O 12:00 uczestnicy z dwunastu drużyn MDP, zebrani pod remizą OSP Łodygowice, rozpoczęli na dźwięk syreny grę terenową.
Nasz pierwszy punkt znajdował się w parku. Było to zadanie z udzielania pierwszej pomocy. Po ukończeniu 7 zadań w parku (m.in. przenoszenie wody za pomocą chochli, ćwiczenie bojowe) zaczęliśmy szukać szkoły, w której czekały na nas kolejne zadania (np. rozpoznanie sprzętu strażackiego bez patrzenia).

Po zaliczeniu wszystkich punktów, pełni wrażeń i pozytywnych emocji, udaliśmy się na kiełbaski z ogniska, a byliśmy naprawdę głodni! Po odpoczynku sędziowie zwołali wszystkie drużyny na odprawę końcową, żeby ogłosić wyniki. Byliśmy w ogromnym szoku, kiedy dowiedzieliśmy się, że zajęliśmy 1. miejsce!

Bardzo się cieszymy i gratulujemy wszystkim uczestnikom gry. Widzieliśmy, że dajecie z siebie wszystko. Dziękujemy organizatorom za możliwość uczestniczenia w tym przedsięwzięciu. I oczywiście podziękowania dla naszych opiekunów!

Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz i spędzimy bardzo miło czas, tak jak w sobotę!

Udostępnij