We wstępnej fazie działań zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz utworzono trzy linie gaśnicze w natarciu. Zamiarem taktycznym pierwszych zastępów było wykonanie natarcia zewnętrznego dwiema liniami gaśniczymi w celu poprawy warunków pożarowych. Następnie wprowadzono rotę gaśniczą i wykonano wentylację pomieszczeń.

Zadaniem pierwszej roty było dogaszenie ognisk pożaru oraz przeszukanie pomieszczeń zadymionych z uwagi na informację o możliwym przebywaniu osoby poszkodowanej. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. W międzyczasie po dojeździe kolejnych zastępów sprawdzono cały budynek czy pożar nie rozwija się w miejscach ukrytych. Na koniec działań usunięto nadpalone elementy wyposażenia wnętrz i dokładnie przelano wodą na zewnątrz budynku.

W trakcie przeszukania budynku nie ujawniono osób poszkodowanych. Na czas prowadzonych działań gaśniczych ulica Jana Kantego była nieprzejezdna.

SiŚ:
– 3 zastępy OSP Kęty
– 2 zastępy OSP Kęty Podlesie
– 4 zastępy JRG Oświęcim
– 1 patrol KP Kęty

 

Udostępnij