Pragniemy podzielić się z Wami szczegółami naszego projektu dotyczącego zakupu i montażu defibrylatorów AED w wybranych miejscach publicznych. Naszym celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa poprzez dostęp do tych urządzeń, które mogą okazać się kluczowe w ratowaniu życia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia (NZK).

Dlaczego defibrylatory są tak istotne? Statystyki nie kłamią: rocznie w Polsce umiera około 40 000 osób z powodu NZK, a przeżywalność wynosi zaledwie 2-3%. Kluczowym czynnikiem jest czas — im szybciej udzielimy pomocy, tym większe szanse na przeżycie. Dlatego właśnie defibrylacja w ciągu kilku pierwszych minut od wystąpienia NZK może zwiększyć szanse na przeżycie nawet do 75%.

Dzięki Waszemu wsparciu planujemy zakup minimum dwóch urządzeń zewnętrznych, zapewniając dostęp do nich przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ale pamiętajmy, im więcej defibrylatorów AED dostępnych w przestrzeni publicznej, tym większa szansa na ratunek w sytuacji zagrożenia życia. Dlatego projekt zakłada uzupełnienie urządzeń na terenie całej Gminy Kęty.

Warto podkreślić, że defibrylatory AED są niezwykle łatwe w obsłudze, a ich podpowiedzi kierowane do osób udzielających pomocy sprawiają, że nawet w stresie możemy udzielić profesjonalnej pomocy. Jest to kluczowe, gdy liczy się każda sekunda.

Bądźmy gotowi na wszelkie sytuacje nagłego zagrożenia zdrowia. Dzięki naszej wspólnej inicjatywie każdy z nas będzie mógł czuć się bezpieczniej w przestrzeni publicznej. Razem możemy uratować życie!

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć naszą akcję, serdecznie zapraszamy do przekazania darowizny na nasze konto bankowe z dopiskiem w tytule: „darowizna – projekt defibrylatory AED”. Każda kwota będzie ogromnym wsparciem dla naszej społeczności i pomoże w realizacji tego ważnego przedsięwzięcia.

Konto bankowe:
20 8437 0002 0014 0720 0127 0002
Śląski Bank Spółdzielczy „SILESIA” w Katowicach Oddział Kęty
w tytule: darowizna — projekt defibrylatory AED

Dodatkowe informacje udziela dh Mirosław – tel. 509 861 024

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wsparcie!

Udostępnij