Początki działalności OSP Kęty sięgają XIX wieku, a pierwsze „wozy strażackie” były zazwyczaj zaprzęgnięte przez konie. Z biegiem lat pojazdy te przeszły znaczące modyfikacje.

W trakcie kolejnych dziesięcioleci dostosowywaliśmy swoje wozy do zmieniających się potrzeb społeczności oraz dynamicznego charakteru zagrożeń pożarowych. Wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, takich jak zaawansowane systemy gaśnicze, sprzęt ratunkowy, technologie komunikacyjne, bezzałogowe statki powietrzne lub kamery termowizyjne są integralną częścią strategii rozwoju jednostki. Warto również zaznaczyć, że wozy OSP Kęty nie ograniczają się jedynie do zadań związanych z gaszeniem pożarów. Są one wyposażone w różnorodny sprzęt, umożliwiający udział w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych, wysokościowych, usuwaniu skutków klęsk żywiołowych czy udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. To wielofunkcyjne podejście umożliwia skuteczne i wszechstronne działania na rzecz społeczeństwa.

Wozy OSP Kęty stanowią dynamicznie rozwijającą się część historii lokalnej społeczności. Działalność ochotniczej straży pożarnej nie byłaby możliwa bez zaangażowania w rozwój, utrzymanie i dostosowywanie floty pojazdów do współczesnych standardów bezpieczeństwa.

Obecną flotę stanowią:

• 519[K]40 – GBA 2,5/16 MAN TGM 13.280/Stolarczyk