29 maja 2013 – Pożar Chińskiego Centrum Handlowego na osiedlu płk. Stanisława Królickiego w Kętach.
28 lipca 2013 – 16-godzinne poszukiwania w Bieńkówce k. Suchej Beskidzkiej.
20 sierpnia 2013 – Wypadek na ulicy Stefana Żeromskiego w Kętach.
29 sierpnia 2013 – Pożar rozdzielni elektrycznej 6 kV na terenie zakładu przy ulicy Tadeusza Kościuszki w Kętach.
27 września 2013 – Poszukiwania w Suchej Beskidzkiej. Odnalezienie 83-letniej kobiety.
7 listopada 2013 – Kolizja z udziałem 4 samochodów na ulicy Stefana Żeromskiego.
7 grudnia 2013 – Huragan „Ksawery”. 7 interwencji na terenie Kęt.
14 grudnia 2013 – Pożar piwnicy budynku przy ulicy Jana Kilińskiego w Kętach.
16 grudnia 2013 – Pożar poddasza i dachu budynku przy ulicy Kęckiej w Bielanach.
25 grudnia 2013 – Kolejny huragan. 8 interwencji na terenie Kęt
Nasza działalność nie kończy się na akcjach ratowniczych. By podejmowane przez nas interwencje były realizowane sprawnie i profesjonalnie prowadziliśmy szkolenia wewnętrzne w różnej formie, a także braliśmy udział w licznych ćwiczeniach i manewrach. Przez cały rok utrzymywana była bezpośrednia współpraca z mieszkańcami, innymi służbami oraz samorządami, a przede wszystkim Samorządem Gminy Kęty i Starostwem Powiatowym w Oświęcimiu.

Ważnym wydarzeniem dla naszej jednostki było zdobycie tytułu „Najlepszej Ochotniczej Straży Pożarnej w Małopolsce w 2012 roku”. Z tym osiągnięciem wiąże się nagroda w postaci czeku na 50 000 złotych wręczonego w Krynicy-Zdroju na ręce Prezesa OSP Kęty – Zygmunta Karkoszkę przez Marszałka Województwa Małopolskiego – Marka Sowę.

Ważną i nieodłączną częścią OSP Kęty są nasi podopieczni z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Przyszłym ratownikom i ratowniczkom podczas cotygodniowych spotkań organizowano ćwiczenia, sprawdziany i wyprawy, by w przyjemny sposób poznawały życie strażaka ochotnika.

Nasze poczynania można śledzić również na portalu społecznościom facebook.com oraz serwisie youtube.com gdzie gromadzimy już setki użytkowników.
akcje2013

Udostępnij