Dziś pragniemy podsumować nasze działania w I kwartale 2021 r.

  • Miło nam poinformować, iż w wyniku prowadzonych od zeszłego roku intensywnych działań udało nam się pozyskać za symboliczną kwotę podnośnik SH40. Podnośnik będzie pierwszym tego typu pojazdem w taborze OSP na terenie naszego powiatu. Jednocześnie z uwagi na drugą, co do powiatu, ilość wysokich budynków w naszym mieście, pozwoli on poprawić bezpieczeństwo mieszkańców Kęt. Sprzęt trafi do nas po włączaniu przez JRG Oświęcim na podział ich nowo pozyskanego podnośnika SH42.
  • Kolejnym ważnym wydarzeniem jest powołanie ratowniczo-poszukiwawczej sekcji kajakowej, która mimo dopiero 3-miesięcznej działalności w naszej jednostce miała już okazje brać udział w działaniach ratowniczych. Sekcja kajakarska dysponuje 6 nowoczesnymi kajakami z własnym środkiem transportu.
  • Nie samym ratownictwem żyje nasz stowarzyszenie, dlatego z uwagi na częste „wypady” rodzinno – strażacko-kondycyjne w góry postanowiliśmy założyć przy naszym stowarzyszeniu Oddział PTTK OSP Kęty. Oddział będzie zajmował się promocją turystyki z wykorzystaniem czynnika biologicznego (psów ratowniczych) w przemieszczaniu się po Beskidzie Małym. Wszystkich członków zainteresowanych uczestnictwem w w/w projekcie serdecznie zapraszamy w każdy wtorek o godzinie 17:30 na cykliczne spotkania.

Udostępnij