Wtorkowy dzień przyniósł nam niespodziewanych gości z Radlina, którzy mieli okazję zapoznać się z naszą jednostką. Wymieniliśmy się doświadczeniami i wiedzą przekazywaną przez opiekunów.

W środę poświęciliśmy czas na przygotowanie do zawodów w Kukowie. Wysoka temperatura dawała się we znaki, dlatego postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym, ćwicząc musztrę w kurtynie wodnej. Po południu poszliśmy do kina na „Minionki”, a wieczorem jedliśmy kebsy z ostrym sosem, przez które w nocy w namiocie było weselej niż zwykle…

Czwartkowy upał zwalczyliśmy na basenie w Andrychowie, a po powrocie z rowerowej przejażdżki czekały na nas naleśniki przygotowane przez nasze kuchareczki (które się poświęciły, nie jadąc na basen i smażąc się w kuchni)- brawo dla nich! Chwila przerwy i kontynuacja przygody tym razem na poligonie ratowniczym w Grojcu. W jednym z pomieszczeń wykorzystaliśmy echo do intrygujących eksperymentów.

W piątek sprawdzaliśmy swoją wiedzę, sprawność, spryt i inteligencję na przygotowanych wcześniej zadaniach. Podzieleni na cztery drużyny pięcioosobowe pisaliśmy test, dotyczący wiadomości związanych ze strażą, rozwijaliśmy nietuzinkową bojówkę, przypominaliśmy sobie sprzęt i ratowaliśmy poszkodowanego. Po owocnych ćwiczeniach wybraliśmy się nad Sołę, by zmierzyć się ze swoim żywiołem- wodą.

Ze względu na to, że sobotnim rankiem odwiedziła nas sąsiednia MDP z Bielan wraz z opiekunami, część naszego obozu została na jeszcze jedną noc – noc filmową. W nocy ok. 3:00 nad ranem poczuliśmy wszechobecne drżenie spowodowane wyciem syreny.

Obozowy tydzień był niezapomnianym czasem pielęgnowania naszej pasji, zdobywania nowych doświadczeń i przeżyć oraz integrowania się ze sobą. Chcemy skierować ogromne podziękowania przede wszystkim naszym Opiekunom za całokształt pracy nad nami i z nami, za serce tak wyrozumiałe i opiekuńcze, za każde szczere uśmiechy i śmiechy, za to, że z nami są! Nie zapominamy również o tych, którzy nas wspierają, doceniają, pomagają i dokarmiają 😉 (dziękujemy za pyszną fasolę Pani Ewie- żonie naszego Opiekuna, Dh Marcinowi za owoce z pakietem witamin oraz Dh Prezesowi za wafle, rurki z kremem i inne łakocie). Podziękowania dla Dh Naczelnika za bilety do kina i innym, którym na nas zależy.

WIELKIE DZIĘKI!

Udostępnij