czas wolny od opiekunów, podczas którego mogliśmy zwiedzić obszar dostępny dla nas, samoloty i helikoptery wojskowe oraz wozy strażackie wykorzystywane na terenie portu. Dla wielu z nas była to pierwsza okazja do zobaczenia startujących i lądujących samolotów.

Lotniskowa Straż Pożarna jest wyposażona w nowoczesne pojazdy i sprzęt ratowniczo-gaśniczy, który zapewnia ochronę 8 kategorii dla zabezpieczenia ratowniczo-gaśniczego. Poznaliśmy nieznane nam do tej pory wysokiej klasy wyposażenie ratownictwa technicznego, ekologicznego oraz medycznego, pozwalające na zabezpieczenie wszystkich operacji lotniczych, o których opowiedzieli nam obecni tam strażacy. Mieliśmy możliwość zobaczenia pracy działka na MAN’ie o wydajności 6000l/min.

Na koniec  udaliśmy się na teren strzeżony 3. Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej, gdzie mogliśmy porozmawiać z dyżurującymi tam pilotami. 3GPR to samodzielna jednostka wojskowa przeznaczona do realizacji zadań poszukiwawczo- ratowniczych na obszarze lądowym Rzeczypospolitej Polskiej i zadań SAR przy terenie granicznym. Dzięki pilotom mieliśmy okazję zobaczyć wykorzystywane przez nich śmigłowce Mi-8 i Mi-2.

Za niezapomnianą wycieczkę, naszym opiekunom i pracownikom lotniska – DZIĘKUJEMY!

Udostępnij