Z wielką chęcią i entuzjazmem przedstawił nam zagadnienia z pierwszej pomocy. Oczywiście teoria musi iść w parze z praktyka. Starsza jak i młodsza sekcja, biorące udział w szkoleniu, prezentowały swoje umiejętności na manekinach przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób pomagać poszkodowanym dorosłym, dzieciom jak i nawet niemowlętom. Uczyliśmy się jak poprawnie usztywniać poszczególne stawy, torować drogi oddechowe, radzić sobie z oparzeniami oraz przećwiczyliśmy wiele innych możliwych scenariuszy. Mogliśmy wykazać się wszystkimi umiejętnościami, które nabyliśmy wcześniej.

Dzięki wiedzy i umiejętnościom dh Arka każdy z nas posiadł wiele praktycznej wiedzy, którą możemy wykorzystać w życiu codziennym, a w przyszłości podczas akcji ratowniczych. Po skończonych zajęciach, posprzątaliśmy po sobie i każdy powrócił do domu do swoich sobotnich obowiązków.

Dziękujemy jeszcze raz dh Arkowi i mamy nadzieję na szybkie ponowne spotkanie podczas naszej cotygodniowej zbiórki.

Artykuł pisał: Kacper

Udostępnij