Dwa zespoły ratownicze – Bartek i Waja oraz Ola i Czajka – odnowiły uprawnienia terenowe na kolejny rok, jeden zespół – Asia i Pipi – uzyskał po raz pierwszy certyfikację gruzowiskową na 24 miesiące, a młody zespół – Zosia i Zara – podeszły do swojego pierwszego egzaminu i uzyskały certyfikat gruzowiskowy klasy 0. Gratulujemy wyniku!!

Egzaminy to nieodzowny element każdego szkolenia, a ich wynik to suma kilku różnych składowych. Są wśród nich min.: chęć do pracy i poświęcenia swojego wolnego czasu, plan działania weryfikowany na bieżąco, konsekwencja w treningach, umiejętność panowania nad sobą i swoim stresem oraz odrobina szczęścia do warunków panujących w trakcie trwania próby. To jednak nie wszystko. Najważniejsze jest jednak to, aby się nie poddawać, wyciągać wnioski, doskonalić swój warsztat i rozwijać, dążąc do bycia jak najlepszym zespołem ratowniczym. Celem nie jest bowiem pozytywny wynik egzaminu, egzamin ma być tylko elementem naszej ratowniczej drogi, celem jest pomoc drugiemu człowiekowi. Egzamin jest subiektywną oceną pracy zespołu ratowniczego.

Udostępnij