Dzień rozpoczęliśmy od stawienia się w miasteczku WOŚP w parku miejskim koło Hali OSiR w Kętach. O 10:00 wystartował bieg, w którym aktywnie uczestniczyli nasi druhowie – zarówno młodsi jak i starsi. Oprócz samego biegu w miasteczku było rozstawione kilka stanowisk, między innymi z pyszną grochówką, ciepłą herbatą i słodkim poczęstunkiem w postaci babeczek upieczonych przez wolontariuszy.
Nasza MDP zapewniła odwiedzającym mały tor przeszkód oraz pokaz medyczny, starsi druhowie zaprezentowali wozy bojowe oraz sprzęt bojowy naszej jednostki. Znalazła się też chwila na krótki pokaz psów.

Kęty nie były jedynym punktem na naszej WOŚP-owej trasie. Ratownicy z GPR wzięli udział w popołudniowym pokazie na wadowickim rynku i zaprezentowali kilka technik z ratownictwa wysokościowego, w tym autoratownictwo, zjazd przewodnika z psem oraz pokaz posłuszeństwa psów ratowniczych.

Pogoda nie rozpieszczała, ale gorące serca i ciepłe słowa wszystkich, którym brzydka pogoda nie straszna rozgrzewały atmosferę, a to wszystko dla „zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”.

Dziękujemy, że kolejny już rok byliście z nami!!

Udostępnij