Dziękujemy wszystkim jednostkom za współpracę i zaangażowanie, które przyczyniło się do odnalezienia, niestety w tym przypadku z nieszczęśliwym finałem. Akcje poszukiwawcze prowadzone na granicy dwóch województw posiadają ograniczenia, które w tej akcji udało się wyeliminować poprzez skuteczną współpracę lokalnych służb.

Do działań na terenie województwa śląskiego zadysponowana została Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Stare Bielsko. Liczne siły i środki Wojsk Obrony Terytorialnej pozwoliły nam na szybkie rozszerzanie terenu poszukiwań. Wiedza lokalnych strażaków jak zawsze okazała się nieoceniona w działaniach terenowych.  

W przeszukiwaniu koryta rzeki Soły oraz terenów leśnych wykorzystaliśmy quady, drony, auta terenowe oraz patrole piesze.

Każdego roku 1 milion osób na świecie ginie z powodu depresji. Codziennie z powodu depresji umiera 3800 osób. W 2022 roku ogólna liczba zamachów samobójczych w naszym kraju wyniosła 14 500. Każdego dnia w Polsce 15 osób popełnia samobójstwo z czego 12 osób to mężczyźni. Każda taka ofiara to dramat rodziny i kolejny łańcuch osób potrzebujących pomocy. Nie bądźmy obojętni na ludzi, których spotykamy na swojej drodze, którzy często milczeniem proszą o pomoc.

Udostępnij