Po dojeździe pierwszych zastępów okazało się, że ogień obejmował część hali magazynowej.

W pierwszej fazie akcji gaśniczej prowadzono natarcie z dwóch stron poprzez dwa zastępy, w tym w obronie hali, która znajdowała się obok. Po przyjeździe kolejnych zastępów podejmowano kolejne kroki w celu zwalczenia ognia.

W kolejnej fazie działań zadysponowano zastęp wyposażony w drony z naszej jednostki. Korzystając z kamery termowizyjnej dostępnej w dronie, oceniano rozmiary pożaru oraz identyfikowano największe ogniska, co ułatwiło koordynację działań gaśniczych i w znaczny stopniu uprościło dowodzenie akcją gaśniczą.

Pożar został opanowany nad ranem, po blisko 3 godzinach walki z ogniem. Następnie przystąpiono do przelewania materiału oraz wywożenie ich z hali przy pomocy koparki oraz wózka widłowego.

Podsumowując nasze działania, akcja gaśnicza przy ulicy Mickiewicza trwała 4 godziny i 40 minut. Łącznie w akcji uczestniczyło 12 zastępów straży pożarnej z powiatu oświęcimskiego i wadowickiego (w tym 3 zastępy / 14 strażaków OSP Kęty).

Chcemy podkreślić, że poza działań ratowniczo-gaśniczych przy akcji, duży pracy czeka nas zawsze po zakończeniu akcji w remizie. W tym przypadku obejmowało to mycie i suszenie ponad 30 węży gaśniczych, czyszczenie oraz ponowne uzbrajanie sprzętu ochrony dróg oddechowych oraz uzupełnienie wyposażenia bojowego. Dziękujemy również naszej Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej za pomoc.

Biorąc pod uwagę także profilaktykę antynowotworą „Zdrowy raKtownik” i dbając o nasze zdrowie, po każdej tego typu akcji nasze specjalistyczne ubrania poddawane są czyszczeniu w profesjonalnej pralnicy oraz suszeniu w suszarce przemysłowej, aby przywrócić im czystość.

Udostępnij