Pierwsze zgłoszenia dotyczyły zalanych piwnic, dróg, zatkanych przepustów i studzienek, cofającej się wody i wybijającej kanalizacji. W odpowiedzi na to, na miejsce skierowano wszystkie jednostki OSP z gminy Kęty oraz zastępy PSP z Oświęcimia.

Nasze działania rozpoczęły się przed godziną 5:00 i trwały do godziny 12:00. Przeprowadzono kilkanaście interwencji w różnych lokalizacjach, m.in. na ulicach: Partyzantów, Kolbego, Szkotnia, Szkolna oraz osiedle Leśne. Na czas prowadzonych działań ulica Partyzantów, Sobieskiego, Kolbego były zamknięte.

Zorganizowana akcja ratownicza obejmowała wypompowywanie wody z zalanych piwnic. Szczególnie trudna sytuacja była na ulicy Partyzantów, gdzie należało zabezpieczać najbardziej zagrożone miejsca, aby zapobiec dalszym zalaniom.

Warto zaznaczyć, że tak skoordynowane działania nie byłyby możliwe bez wsparcia lokalnej społeczności, za co strażacy serdecznie dziękują. Podkreślają również znaczenie pracy, która czeka ich po zakończeniu akcji – czyszczenie i konserwacja sprzętu, co jest kluczowe dla utrzymania gotowości bojowej na najwyższym poziomie.

SiŚ:

 • dwa zastępy OSP Kęty
 • jeden zastęp OSP Bielany
 • dwa zastępy OSP Bulowice
 • trzy zastępy OSP Kęty Podlesie
 • jeden zastęp OSP Łęki
 • jeden zastęp OSP Malec
 • jeden zastęp OSP Nowa Wieś
 • jeden zastęp OSP Witkowice
 • trzy zastępy JRG Oświęcim
 • Patrol Policji Kęty
 • Straż Miejska Kęty
Udostępnij