Zakres zawodów obejmował trzy dziedziny: psy ratownicze, psy do wyszukiwania materiałów wybuchowych oraz psy do wyszukiwania narkotyków. Każda z dziedzin miała odrębne założenia. Wszystkie trzy kategorie psów spotkały się na jednakowych zdaniach związanych z posłuszeństwem i sprawnością.

Nasz zespół po raz pierwszy zmagał się w zawodach. I choć nasza reprezentacja na cztery startujące zespoły zajęła ostatnie miejsce to z pewnością udział w nich był niezwykle cennym doświadczeniem. Wnioski wyciągnięte, plany treningowe zaktualizowane, czas wziąć się do roboty przed następnymi startami.

Trzy dni zmagań, rozmów, wymiany doświadczeń, ale także trzy dni spędzone na wspólnych treningach. Dziękujemy Ośrodkowi Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu za zaproszenie oraz uczestnikom za wspólne zmagania.

Udostępnij