Tydzień później nadszedł czas na zajęcia medyczne. Ćwiczyliśmy udzielanie pierwszej pomocy (z różnym stopniem zaawansowania w zależności od wieku i od stażu na remizie).

Natomiast w tym tygodniu starsza sekcja spotkała się godzinę wcześniej, na zbiórce prowadzonej przez naszego zastępcę dowódcy dh Kamila, aby przećwiczyć nowy temat, czyli rozwijanie linii gaśniczej na klatce schodowej. Poznaliśmy kilka metod rozwinięcia, np. za pomocą kasetonu, a dh naczelnik przedstawił nam jakie zjawiska zachodzą podczas pożarów wewnętrznych. Młodsza sekcja  rozpoczęła zbiórkę od szybkiej musztry, a następnie utrwalali wiedzę z poprzedniego tygodnia w zakresie pierwszej pomocy, rozwiniętą o kilka nowych pojęć. Po zajęciach obchodziliśmy urodziny naszej dowódczyni dh Julii oraz 18-te urodziny dh Krzyśka. Obojgu życzymy wszystkiego najlepszego, a  dh Krzysztofowi wytrwałości na dalszej już dorosłej strażackiej drodze, aby ten ogień nigdy zgasł.

Cieszymy się również, że pojawiają się nowe osoby na zbiórkach. Każdego chętnego, kto chciałby spróbować swoich sił w pożarnictwie i zasilić naszą drużynę zapraszamy w każdą sobotę o 10:00!

Udostępnij