Sobotnia zbiórka zaczęła się od musztry, którą niespodziewanie przerwał dźwięk syreny. W czasie, gdy opiekunowie wyruszyli na akcję – my „młodzi” przypomnieliśmy sobie krótko zasady pierwszej pomocy. Po powrocie opiekunów zostaliśmy podzieleni na trzy zespoły. Rozpoczęliśmy grę medyczną, składającą się z trzech punktów z różnymi zadaniami. Zmierzyliśmy się z potrąceniem, złamaniami, zatrzymaniem funkcji życiowych. Oprócz tego trzy osoby miały okazję wcielić się w rolę dowódcy podczas symulowanych akcji. Pod koniec zbiórki podsumowaliśmy nasze zadania, uświadamiając sobie, że nabytą wiedzę należy utrwalać poprzez ćwiczenia, pytania, szkolenie się. Musimy nieustannie się rozwijać, aby nabyta wiedza i umiejętności przysłużyły się ludziom w myśl „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Udostępnij